Доброчинний проект журналістів: нові книжки передано бібліотеці медико-соціального центру ветеранів війни

  Активісти Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістcька ініціатива», Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів та Національної спілки журналістів України передали бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни черговий подарунок – 114 видань художньої літератури (більш як сотня найменувань). Загалом з 2017 року працівники преси й творчі люди подарували бібліотеці й ветеранам понад півтисячі книжок.

 

Медико-соціальний центр, у якому з 2014-го проводиться реабілітація учасників АТО–ООС, являє собою сучасну лікарню на 600 ліжок, розміщену в селі Циблі на Переяславщині (Київська область). Тут щорічно оздоровлюються понад 9 тисяч ветеранів війни з усіх регіонів країни. Цього разу центр відвідали з доброчинною місією президент фонду Людмила Мех і представники керівних органів «Журналістської ініціативи» – секретар НСЖУ Сергій Шевченко та головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет.

 

Активісти фонду впродовж літніх і осінніх місяців цього року збирали новинки української літератури, щоб вони стали бажаним дарунком з нагоди свята – Дня захисника України. Як і раніше, партнерську підтримку в добрій справі надав Держкомтелерадіо України.

 

Навіть у день візиту представників фонду на Переяславщину список подарункових творів поповнювався: двоє журналістів-спілчан Анатолій Сахно і Микола Махінчук знайшли можливість передати власні книжки вже після виїзду зі столиці учасників акції. Перший зробив це під час короткої зупинки автомобіля доброчинців у дорозі (в Бориспільському районі), а другий – на форумі «Сікорські читання» в Переяславі.

 

    Цікаво й те, що серед презентованих бібліотеці літературних новинок є два видання авторства секретарів НСЖУ – Валерія Макеєва (роман «Вірний присязі!») і Сергія Шевченка (збірка публіцистики «Наган-країна»). В обох книжках є твори актуальної тематики, що пов’язана зі стримуванням збройної агресії сусідньої держави.

 

– Осінній етап спільної культурної акції «Книжки – захисникам України» ми провели в розвиток програмних заходів VIII Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання», в якому беремо участь як інформаційні партнери від часу його заснування, – розповіла президент фонду Людмила Мех. – Урочиста частина форуму відбулася в актовій залі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Вітальні слова на зібранні виголосили відомі вчені-історики, краєзнавці Віктор Коцур, Олександр Реєнт, Микола Томенко. Виступили на відкритті форуму й представники журналістських організацій – вони розповіли про благодійні й культурні проекти преси, зокрема й ті, в проведенні яких свого часу Михайло Сікорський сприяв журналістам.

 

Відтак власним автомобілем доброчинці вирушили з черговим подарунком майже за два десятки кілометрів від Переяслава. В Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни з гостями спілкувалися його директор Юрій Гріненко, працівниці бібліотеки та читачі.

 

– Ви робите дуже хорошу справу, поповнюючи бібліотечний фонд сучасними виданнями, – наголосив заслужений лікар України Юрій Гріненко. – Лише вчора в теленовинах ми бачили сюжет про презентацію книжки Олега Сенцова «Маркетер», а вже сьогодні ми отримали це видання реально. Ви допомагаєте нашому медичному персоналу в його непростій місії – успішно проводити морально-психологічну реабілітацію наших вояків.

 

Крім згаданих творів Олега Сенцова, Валерія Макеєва, Сергія Шевченка до бібліотеки передано роман «Острів Хо. Поріг болю» (його автора Анатолія Сахна, нагадаємо, відзначено Міжнародною премією імені Володимира Винниченка 2019 року); «Жінка війни» (авторка Анна Шила); «Нерівні брати: українці та росіяни від середновіччя до сучасності» (Андреас Каппелер); «Справа отамана Зеленого» (Андрій Кокотюха); «Танго білих лисиць» (Леонід Логвиненко) та інші.

 

Прес-служба ВБФ "Журналістська ініціатива"