«Про криваву сторінку історії, яку тривалий час приховували і замовчували…»

У радіопроєкті «Унікальна людина» 3 листопада 2019 року взяв участь письменник-публіцист, секретар Національної спілки журналістів України Сергій Шевченко, автор книжок «Соловецький реквієм», «Наган-країна» та деяких інших, виданих за сприяння фонду «Журналістська ініціатива».

 

У 45-хвилинній бесіді з ведучим радіопроєкту рівненським журналістом Володимиром Базавлученком дослідник соловецької трагедії відповів на запитання про таємну розстрільну операцію – масові страти в’язнів Соловецької тюрми, проведені в карельському урочищі Сандармох з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року. У період горезвісного Великого терору серед закатованих у найбільшому етапі соловецьких смертників (упродовж п’яти ночей вбито 1111 осіб) були, як відомо, страчені десятки представників тогочасної інтелектуальної еліти України – письменники, вчені, державні діячі, звинувачені в «контрреволюційних» злочинах...

 

З відгуків слухачів цієї бесіди, що транслювалася наживо в мережі «Фейсбук»: «Дуже цікаві Ваші передачі»; «багато чого не знала. Просто мороз по шкірі і волосся дибки від почутого»; «велике спасибі вам, пане Сергію, за вашу працю, яка не дає забути, а хто не знав – то дізнатися, про звірства червоного терору...»; «немає слів. Навіть злоби нема. Але хочу, щоб кати мого народу не мали спокою ані на тому, ані на цьому світі».

 

Про криваву сторінку історії, тривалий час приховувану й замовчувану в СССР, Сергій Шевченко, нагадаємо, розповів також у публікаціях спецпроекту Міжнародної інформаційної агенції «Вектор-ньюз» «Рік жертв Великого терору» як дослідник архівів колишніх репресивних органів та ініціатор однойменної журналістської акції.

 

Також на цю тему – бесіда Василя Шандра з Сергієм Шевченком в ефірі Радіо "Культура" (4.11.2019):  "Великий терор" – це не лише розстріли в урочищі Сандармох у 1937 році – дослідник

 

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»