Влада має зосередитися на антикризовій підтримці українських медіа

 

Учасники засідання обговорили роботу українських журналістів в умовах епідемії COVID-19 та антикризову програму підтримки медіа, запропоновану спілкою. Також секретаріат обговорив законодавчі ініціативи влади, які стосуються сфери медіа. За підсумками засідання прийнято рішення відкрити «гарячу лінію» для редакцій та запустити інформаційну кампанію до Дня журналіста.

 

  «Із перших днів карантину спілка тримає тісний зв’язок із колегами, які працюють у вогнищах епідемії. Ми започаткували окрему рубрику на сайті, розповідаємо про роботу журналістів в екстремальних умовах. Також перекладаємо публікації про те, як у різних країнах влада допомагає медіа, які переживають кризу. Пропоную обговорити, як ми можемо привернути увагу до нашої професії, до ситуації в галузі загалом», – зазначив, відкриваючи засідання, голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

Програма антикризової підтримки українських медіа, запропонована спілкою, напрацьована за підсумками опитування 70 журналістів і редакторів. Документ передбачає низку законодавчих, економічних та організаційних заходів. Програму надіслано до Офісу президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради, в тому числі – головам усіх парламентських фракцій і головам двох профільних комітетів. Проте на відміну від інших країн світу, де влада надала журналістам і медіа фінансову підтримку для збереження галузі, в Україні таких рішень на рівні влади не прийнято, наголосив голова.

 

«У цій ситуації нам варто посилити тиск на політиків для порятунку українських медіа. Солідарність важлива як ніколи. Пропоную до Дня журналіста запустити і провести інформаційну кампанію на підтримку нашої професії. До кампанії можна залучити як журналістів, так і відомих у регіонах діячів, лідерів думок», – запропонувала перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.

 

Сфера медіа входить до трійки найбільш постраждалих від наслідків карантину, вважає секретар НСЖУ, директор агентства «Українські новини» Денис Іванеско. «Якщо не буде податкового чи іншого послаблення, багато медіа на виживуть. Найгірші часи попереду. Тому варто закликати підтримати всю галузь. Давайте зробимо інформаційну кампанію, залучивши наші ресурси і соціальні мережі».

 

«Пандемія і карантин абсолютно змінили уявлення про ЗМІ і про організацію роботи. Для нас, друкованих медіа, стали викликами обмеження доставки преси, закриття пунктів продажу, дистанційна робота. За оцінками багатьох колег, рекламний ринок упав на 60–70 %. У маленьких виданнях навіть приватні оголошення – поздоровлення чи співчуття – це теж живі кошти, а їх два місяці не було», – змалював ситуацію в місцевих медіа секретар НСЖУ, редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко. Він звернув увагу на невдалі спроби влади регулювати медіасферу: підготовка законопроєкту про медіа, зміни у Виборчому кодексі тощо. На думку Костянтина Григоренка, ці документи звужують можливості для економічної стійкості ЗМІ.

 

Секретар НСЖУ, керівник телекомпанії «ТАК-ТБ» Гліб Головченко наголосив на важливості підтримки незалежних регіональних телерадіокомпаній, а також закликав зберегти чинність закону про висвітлення діяльності органів місцевої влади, який дає змогу місцевим медіа отримувати кошти за розміщення таких матеріалів.

 

«На цьому етапі розвитку цей закон дуже важливий, – погодилася секретар НСЖУ Ольга Куліш. – Варто звертати увагу, що це не закон про «джинсу», що не йдеться про позитивне висвітлення влади в новинах. Закон формує здорові стосунки між владою і медіа».

 

«Антикризова програма, напрацьована спілкою, є дуже слушною і вистражданою життям. Ми чітко йдемо у фарватері світового тренду на підтримку медіагалузі. Тепер на часі – інформаційна кампанія, де одним із ключових меседжів має стати акцент на важливості роботи журналіста», – вважає секретар НСЖУ, медіа-тренер Віталій Голубєв.

 

В обговоренні питань порядку денного також взяли участь секретарі НСЖУ Сергій Шевченко, Віктор Весілик, Валерій Макеєв.

 

За підсумками обговорення секретаріат вирішив:

 

Відкрити «гарячу лінію» для редакцій медіа, які постраждали від наслідків суворого карантину й економічної кризи.

 

Запустити до Дня журналіста інформаційну кампанію на підтримку працівників медіа.

 

Закликати владу на час кризи відмовитися від спроб регулювати й контролювати медіа, а зосередитися на заходах підтримки медіа і журналістів у цей період.

 

Джерело: http://nsju.org/