«Забіг з біженцями»: оригінальна ініціатива Місії УВКБ ООН у Косові
Місія УВКБ ООН у Косові запросила українських медійників, які працюють за міжнародною програмою професійного захисту журналістів у Приштині, відвідати в суботу 10 червня 2023 року захід солідарності з біженцями. Їх англійською мовою називають «рефюджіз» (refugees).
Незабаром – 20 червня – відзначатиметься Всесвітній день біженців. Як відомо, ООН призначила його на честь людей, що мусили залишити рідні країни, щоб уникнути небезпек через конфлікти чи гоніння. Цей день – нагода викликати у суспільстві співчуття, розуміння чужої біди та визнати мужність і стійкість біженців у відбудові свого життя на новому місці.
У межах заходів, запланованих з нагоди майбутнього міжнародного дня, місія, яку очолює в Косові Арджун Шреста (Arjun Shrestha), вийшла з оригінальною ініціативою. Запропоновано підтримати масовим забігом спортивну подію Prishtina Trails, щоб продемонструвати солідарність з біженцями в громадах балканської країни, яка на цей час залишається наймолодшою в Європі.
Дуже важливо зібратися разом і продемонструвати непохитну відданість діям для досягнення цілей сталого розвитку та заохочувати інтеграцію біженців і шукачів притулку в суспільство, казали організатори масового заходу представникам преси на місці події, що проходила на території столичного парку Гермія.
Окрім спортивних заходів (дитячий забіг у двох вікових категоріях), це було ще й веселе свято для юних і дорослих. Більшість учасників становили, звісно, шукачі притулку й біженці – люди з різних країн і континентів.
Позитивну атмосферу дійства можуть передати світлини, які автор зробив під час перебування на цій «платформі для культурного обміну», створеній у Гермії на радість насамперед дітворі. Для неї були всілякі розваги, гостинці-солодощі, подарункові футболки, інше спортивне знаряддя (футбольні м’ячі) та навіть вручили пам’ятні медалі кожному учасникові забігу. До речі, серед юних бігунів був і українець Ярослав – син журналістки Ольги Прядко з Кременчука, що на Полтавщині.
Присутній на події житель Приштини Кастріот Додай, з яким журналісти знайомі як з представником Єзуїтської служби у справах біженців (Jesuit Refugee Service) у Косові, зазначив, що такі заходи створюють більш співчутливе й інклюзивне середовище для біженців. Відповідно допоможе в цьому й висвітлення заходу за участю преси.
Сергій Шевченко
Фото автора
м. Приштина