Прихилити небо – долучитися може кожний!

    Коли в їхній груповій розсилці з'являється заклик від Ірини Присяжнюк – «SOS» – усі розуміють, що надійшла позачергова термінова заявка на їхні сітки або кікімори. На своєрідні плащі-невидимки. Завдяки витворам – а тут, у цій Вінницькій волонтерській ГО відпрацьована вже своя технологія їх творення – і наші захисники, озброєння стають невидимими для ворожих очей. Навіть через тепловізор не можна визначити контур!

 

Вони не єдині у Вінниці й в Україні. Уже 26 лютого 2022 року сестри Ірина й Оксана після роздумів ставати медсестрами чи волонтерити віддали перевагу крайній місії – на цій ниві зможуть швидше й більше допомагати захисникам.

 

Спочатку кинули клич знайомим, сусідам, колегам і почали плести сітки. Хоч і було місце для всіх, хто жадав прихилити небо для захисту України й допомогти українським воїнам боронити країну, на приватній прибудинковій території однієї з сестер, де чоловік Ірини швидко змайстрував та встановив пристосування для плетіння сітки – зимна погода змусила шукати приміщення. Задля благородної справи – адже тут не лише плетуть сітки й кікімори – безплатно їм надали приміщення, і вони вже були сховані від вітру, морозу, снігу, дощу та спеки.

 

  І тоді, і нині, незалежно від віку і статі – кожен небайдужий може прийти, наскільки матиме час, і підставити плече хто чим може, аби відстояти право на життя. Вихідних тут немає, як і на фронті. Зранку й часом аж до комендантської години тут плетуть сітки будь-яких розмірів – наприклад, ось така розміром 10х6,5 м – важить неповних 5 кг! Кікімори – максимум 1,2 кг! А ще, що дуже важливо – вони не намокають, не стають непідйомними! Кількість працівників одночасно – не завжди однакова, у кого коли виходить прийти на годинку або на кілька.

 

Тут ніхто нікого не підганяє – немає потреби, бо всі розуміють, наскільки важливо якомога швидше і якісніше зробити. А ще спілчани волонтерської громадської організації регулярно збирають і возять гуманітарну допомогу військовикам і мешканцям деокупованих територій.

 

Є декілька швейних машин – поприносили з дому. Тут шиють і одноразові компактні ноші, і протимоскітні шоломи, аби всіляка комашня не допікала нашим воїнам, і постільну білизну для шпиталів, і багато-багато того, що конче потрібно нашим захисникам. Навіть дітлашня допомагає нарізати своєрідні шматочки тканин і агроволокна, які після нашивання на стрічку та вплітання в сітку імітують листя: зелене чи пожовкле, засніжену місцину або сухостій. Один з волонтерів-переселенців з Херсона придбав для побратимів-посестер цієї волонтерської спільноти електричний ніж-ножиці, чим доволі відчутно полегшив й пришвидшив роботу.

 

Замовлення надходять з багатьох частин і підрозділів. Коли я запитала, чи є якась загальна цифра, скільки зв'язали сіток – пані Ірина, лідерка волонтерів ГО втомлено підняла очі й відповіла: «Еге ж! Гектарами!»

 

    Допоки наші воїни, зокрема Повітряних сил, докладають шалених зусиль прикрити всіх нас від обстрілів одурілого рашистського агресора, волонтери ГО – а серед них місцеві жителі й переселенці з різних куточків нашої змученої України – докладають чимало зусиль, аби прикрити й наших воїнів, і озброєння – прихилити до них небо, бо боронять українці від знавіснілого ворога й нас, і весь цивілізований світ!

 

Стривожені волонтери ще й тим, що не вистачає рук, аби встигнути всім зробити такі потрібні сітки й кікімори. А ще не вистачає пожертв на придбання агроволокна – в рулоні 250 метрів, вартість – приблизно 6 тисяч гривень. А ще ж і спеціалізовані нитки для кікімор треба закупити! І фарба потрібна для перефарбування тканин, що йдуть на «листячко» чи «травичку».

 

  Знайшли ще один оригінальний спосіб поповнити волонтерську карточку. Час від часу для розради волонтерів приходили охочі почитати свої твори, місцеві барди. Відома багатьом вінничанам радіожурналістка Тетяна Скомаровська ще й своїм оксамитовим, душевним голосом співачки й грою на гітарі – також волонтерка цієї громадської організації. Влаштовувала тут своєрідні вечори – або романсу, або української пісні. Так і виникла ідея час від часу давати благодійні концерти – коли сама, а коли з творчими колегами.

 

Так потроху – хто скільки може ділиться гривнями – і з концертів виходить інколи не одна така потрібна сітка чи кікімори! Хлопці наші, захисники дуже вдячні за вже уславлені плащі-невидимки вінницьких волонтерів.

 

А долучитися може кожен: Приватбанк 4731185632190853 Андрій Козир

 

Марина Тепленко