Ще раз про творчість юної художниці з Черкащини

    У серпні 2023-го в кулуарах Верховної Ради України експонували виставковий проєкт «Це моя війна». Серед творів 18 митців – а це переважно вітчизняні художники – увагу відвідувачів привертали і дві картини юної Анастасії Баранової з Уманщини (Черкаська область). Дівчинці ще немає чотирьох років, але це вже восьма для неї виставка.

 

У приміщенні парламенту можна було бачити з-поміж інших творів написані олійними фарбами абстракції, які мають назви «Тато, повертайся!» і «Анастасія».

 

Навесні ми розповідали про маленьку майстриню пензля в публікації «Тримати мистецький фронт!». Відтоді дитина не полишає свого захоплення, а кошти за продані картини вона і її мати Ірина надсилають на потреби Сил оборони України.

 

    На адресу батьків дівчинки надходять схвальні відгуки про патріотичні ініціативи в час війни. Приміром, волонтерка Валентина Назаренко пише: «Величезна вдячність нашій маленькій україночці з великим серцем, особисто їй та її батькам, за значний внесок у перемогу. Днями Настуся Баранова передала 6000 гривень з продажу своїх картин на тепловізор Васі Чамлаю, нашому землякові».

 

З такими юними патріотами Україна неодмінно переможе!

 

Микола Ратушний, журналіст

 

22.08.2023

 

У ТЕМУ:

 

    «Різні жанри, різні техніки, різні художні напрями – спільна справа та мета – скоріша Перемога, – написав у фейсбуці куратор виставки Геннадій Гутгарц. – У центрі виставки пророчий твір відомого українського художника Федора Тетянича «Козак-метелик», що наданий родиною майстра, яка досліджує та популяризує його творчість у всьому світі...

 

Після благодійного аукціону на підтримку постраждалих від ракетного обстрілу уманських родин, де була продана частина творів, склад проєкту збільшився.

 

До проєкту долучилася наймолодша учасниця виставки Настя Баранова з Уманщини – їй три рочки... Це вже восьма Настіна виставка...

 

Далі буде!»

 

Фото з фейсбуку