День незалежності України відзначать і в Республіці Косово

  З нагоди Дня незалежності України організатори програми професійного захисту журналістів «Journalists-in-Residence Kosovo» і уряд молодої балканської республіки запланували низку заходів на підтримку Києва у війні проти рашистських окупантів, повідомляє пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

У зустрічах, які відбудуться в Приштині 24–25 серпня 2023 року, візьмуть участь українські медійники, залучені до цієї унікальної міжнародної програми, серед них і представники керівництва ВБФ «Журналістська ініціатива».

 

Як повідомляє засновниця й президент фонду Людмила Мех, українські журналісти висловлюють сердечну вдячність міжнародним партнерам за щиру підтримку, розуміння та всебічну допомогу учасникам програми. «Ця програма – справді найкраща в Європі для медійників, які дистанційно працюють, підтримують зв’язки з українськими медіа та залишаються на інформаційному фронті далекої, але такої рідної кожному з нас Батьківщини», – зазначає журналістка й громадська діячка.

 

Українські колеги, члени творчої спілки журналістів та інших громадських об’єднань працівників преси особливо вдячні керуючому директору Європейського центру свободи преси та медіа докторові Лутцу Кінкелю, старшому юрисконсультові цього центру Флютурі Кусарі та Асоціації журналістів Косова, яку очолює Джемайль Реджа. Партнери докладають максимум зусиль, щоб зробити програму не лише насиченою, цікавою та корисною творчим людям (їм запропоновано курси з вивчення іноземних мов, тренінги, семінари тощо), а й такою, що реально допомагає учасникам залишатися в обраній професії в час війни.

 

Гостинні косовари, німецькі партнери та керівництво НСЖУ, зокрема її голова Сергій Томіленко, дбають про дальший розвиток цього міжнародного проєкту. І всі причетні до нього, а також знайомі, друзі в Приштині прагнуть до розширення зв’язків і поглиблення співпраці між державами й обома народами, які в різний час зазнали агресії сусідів. Цими днями, приміром, усі щиро радіють з того, що Республіка Косово офіційно приєдналася до декларації країн G7 щодо підтримки гарантій безпеки для України.

 

      ...Пригадується, як у лютому 2023-го – в трагічну роковину повномасштабної рашистської навали – столиця Косова замайоріла синьо-жовтими прапорами й гаслами. У мерії на зібранні промовляли відповідальні особи й іноземні посли. У будівлі парламенту відбулася урочиста церемонія вручення листів подяки українським журналістам, які працюють у Косові. Листи за трьома підписами – перших осіб держави, уряду та парламенту – очільники вищих органів влади особисто вручили представникам ЗМІ. У листі зазначено, зокрема: «...ми хочемо висловити не лише нашу солідарність з вами й вашою країною, але також нашу вдячність за сприяння Косову й роботі наших інституцій, за внесок у нашу демократію... і за те, що дедалі міцнішають дружні зв’язки між нашими народами». Президентка Вйоса Османі, прем’єр-міністр Альбін Курті та спікер Асамблеї Косова Глаук Конюфца виголосили промови, лейтмотив яких – солідарність з Українським народом, непохитним у своїй рішучості захищати суверенітет і територіальну цілісність держави. З героїчною нацією косовари поділяють біль за втрачені людські життя...

 

«Немає сумнівів, що Україна переможе московського агресора, – вважає письменник-публіцист, віцепрезидент фонду, секретар НСЖУ Сергій Шевченко. – І не за горами той час, коли офіційний Київ визнає незалежність Республіки Косово. Ходу історії нікому не спинити, навіть якщо зараз ця хода не дуже легка й замашиста. Україна за підтримки союзників неодмінно поверне всі тимчасово окуповані рашистами території, а далі й на дипломатичному фронті будуть спільні перемоги, яких прагнуть народи-друзі».

 

У найближчих планах організаторів програми «Journalists-in-Residence Kosovo» – зустріч вранці 24 серпня із прем’єр-міністром Косова Альбіном Курті. Відтак буде спілкування з міністрами, послами, а увечері підсвітять фасад будинку уряду кольорами українського прапора, про все це докладніше – в наступних фоторепортажах і публікаціях.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото Сергія Шевченка