Лавреати літературного конкурсу Фундації Українського вільного університету

У вересні 2023 року оголошено імена лавреатів літературного конкурсу Фундації Українського вільного університету імені Воляників-Швабінських, повідомила з США пресова референтура ФУВУ.

 

Комісія журі у складі Ольги Воляник, Ігора Николюка та Лариси Заник розглянула надіслані до Нью-Йорка на конкурс твори, видані у 2021–2022 роках.

 

      Першою премією відзначено твір Сергія Шевченка (збірка публіцистики «Імперія терору», Київ: Фенікс, 2021, 368 с.). Книжка нарисів і статей розкриває трагедію української нації, яку вчинив комуністичний режим СССР у 30-х роках XX століття на Соловках.

 

Друга премія:

Іван Петренко («Колгоспне кріпацтво»). На основі архівних документів автор показує страхіття комуністичного терору на Кіровоградщині в 20–40 роках минулого століття під час масового розкуркулення заможних селян та початку колективізації.

Борис Пентюк («Степан Руданський: сторінки духовності»). Отець Борис детально розкрив родовід подільського творця «Співомовок», славетного Степана Руданського.

 

Третя премія:

Вадим Пепа («Правда очі коле»). За словами письменника, московія була вихована і виросла в жахливій і огидній школі монгольського рабства. Авторові також належить петиція до Президента України про перейменування росії на московію, оскільки цю назву вживалДруга преміяи європейські й азійські держави до крадіжки назви Русь.

Олег К. Романчук («Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи») – публіцистика воєнного часу. Ця книжка – ретельний аналіз причин наших перемог і поразок, успіхів і невдач.

 

Також відзначено такі праці: Віктор Божок «Кремлівське голодоубивство», Галина Кухаришин (Шимків) «Не біймось, а биймось», Лев Хмельовський «Краса і велич України. Спроба філателістичного дослідження» та Микола Возіянов «Тяжіння Земне».


Як відомо, Фундація Українського вільного університету (ФУВУ) цього разу оголосила літературно-науковий конкурс видань 2021–2022 років. Лавреатів нагороджують грошовими преміями і грамотами фонду, створеного 31 грудня 1997 року родинами Стефана й Емілії Воляників та Теодора і Софії Швабінських з Огайо (США), а також з додаткових фондів, дарованих самою фундацією.

 

Конкурс проводиться щороку з метою відзначення найкращих наукових праць з українознавчої тематики та літературних творів різних жанрів, написаних українською або англійською мовами, що опубліковані книжковим форматом в Україні чи в діаспорі.

 

Публіцист і громадський діяч Сергій Шевченко (секретар Національної спілки журналістів України) взяв участь у конкурсі ФУВУ вперше.

 

    «Збірка історичних нарисів і статей «Імперія терору» актуальна в час війни проти московських окупантів, – вважає автор книжки, виданої, зокрема, за підтримки Японського фонду майбутніх поколінь, Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» та НСЖУ. – Архівні розвідки сприяють формуванню знань про країну, її народ та історію. Ця збірка – друга частина двокнижжя; перша, нагадаю, вийшла друком у Києві в переддень Євромайдану, восени 2013-го, і має назву «Соловецький реквієм». У творах проведено історичні паралелі, пов’язано події минулого (політичний терор в СССР, Голодомор-геноцид тощо) з атаками на Україну в нинішньому столітті».

 

Як повідомив лавреатові конкурсу голова Фундації УВУ Аскольд Лозинський, цьогоріч премії і грамоти вручатимуть авторам у Львові 20 жовтня і в Києві 30 жовтня.

 

Інформаційна служба НСЖУ

 

Джерело: НСЖУ

 

Світлини з фотоархіву ВБФ "Журналістська ініціатива"