Лавреати відзнаки «Вікімеч»: серед нагороджених – редактори, творчі особистості

  Оголошено лавреатів щорічної відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина «За внесок у Перемогу України в інформаційній війні». Нагороду заснували для активістів, що редагують український сегмент Вікіпедії. У попередні роки й нині серед лавреатів є члени й активісти Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», творчі особистості в царинах медіа, літератури, краєзнавства.

 

Відзначено, зокрема, члена творчої спілки журналістів Сергія Шевченка, автора книжок історичної публіцистики («Імперія терору», «Наган-країна», «Соловецький реквієм» та ін.), редактора, активного учасника інформаційного фронту.

 

  Як повідомляє Євген Букет (АрміяInform), ідея заснувати відзнаку належить Миколі «Круку» Кравченку (20.05.1983 – 14.03.2022, на світлині), кандидатові історичних наук, учасникові російсько-української війни від 2014 року, редакторові української Вікіпедії з липня 2019 року. Він загинув внаслідок ворожого обстрілу з БМ-21 «Град» у селі Горенка Бучанського району Київської області, коли перебував там із групою журналістів. Торік його відзначили «Вікімечем» посмертно. Також 25 вересня 2023 року, повертаючись фронту, загинув у ДТП на Кіровоградщині ще один лавреат-2022, випускник історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Гула, який редагував Вікіпедію під ніком Augustus-ua. «У борні за світле майбутнє України гинуть найкращі з найкращих. І наш обов’язок берегти про них пам’ять, втілюючи те, про що вони мріяли, підтримуючи їхні починання», – зазначає Євген Букет.

 

    Цьогоріч Інститут національного розвитку спільно з Київським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та клубом RAINSHOUSE розглянув 12 подань і визначив трьох лавреатів відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина. Ними стали: користувачі Mediafond, Андрій Гриценко, Стефанко1982. Також журі відзначило посмертно «Вікімечем» Володимира Вакуленка (на першій світлині), українського письменника, перекладача, вікіпедиста, закатованого московськими окупантами у травні 2022-го в Ізюмі Харківської області.

 

    Відзнаку, що складається з медальйона й диплома, надішлють лавреатам поштою (через воєнний стан у країні). Відзнака «Вікімеч» має ім’я Олега «Raider» Ковалишина, редактора української Вікіпедії і добровольця батальйону «Донбас», який загинув 23 травня 2014 року в бою за Карлівку на Донеччині. Герой поліг у символічний день – День Героїв.

 

«Вікімеч» вручають з 2021 року за внесок у перемогу України в інформаційній війні – це своєрідна подяка громадянського суспільства українським вікіпедистам, які роблять свій внесок у боротьбу з окупантами, створюючи через українську Вікіпедію інформаційний контент про українців для світу і про світ для українців. Переможців визначає журі, яке формують засновники відзнаки – громадські організації «Інститут національного розвитку» та Київське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, повідомляє АрміяInform.

 

Джерело: АрміяInform

 

Фото надав Євген Букет