Ще раз про небайдужість і взаємопідтримку журналістів

  У світі багато журналістів. А ще більше тих, хто має певний хист дописувача в соцмережах чи обирає шлях блогера. Є таланти, які створюють свої авторські канали, наприклад, у YouTube і мають свою аудиторію шанувальників. І є також у творчому середовищі небайдужість і взаємопідтримка, пише керівниця представництва ВБФ «Журналістська ініціатива»у Вінницькій області заслужений журналіст України Марина Тепленко.

 

Авторка допису, заступник голови Вінницької обласної організації НСЖУ зазначає, що колишніх журналістів не буває і наводить, зокрема, приклади взаємопідтримки в журналістському світі. Особливо це відчутно стало в часі широкомасштабного вторгнення рашистів в Україну, коли ворог вчиняє народовбивство, нищить міста й села України, веде безпрецедентну інформаційну війну...

 

    У цей час особливо важливі допомога і згуртованість, актуальна підтримка НСЖУ й колег з-за кордону. Така допомога надходить, приміром, і завдяки тісній співпраці Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» з Японським фондом майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund). Очільник останнього – житель Сайтами Джунічі Ковака – унікальна особистість. Він редактор журналу й водночас, можна сказати – організатор підтримки українських журналістів у своїй країні. Багато років він допомагає і жителям територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Але початок нинішнього 2024 року, як пише наша вінницька колега, її подивував...

 

«Я стояла на зупинці в очікуванні трамвая після зустрічі з головою Вінницької обласної журналістської організації Василем Паламарчуком, коли надійшла ось така звістка: треба розподілити дитячі пізнавальні ігри, які надійшли в обласну організацію. А потурбувалися про це представники одеської компанії «Strateg», яка на прохання Національної спілки журналістів України передала для дітей та онуків українських журналістів 2000 настільних ігор. От частина цих ігор надійшла й дітлахам вінницьких спілчан-журналістів.

 

      А тут раптом ще одне приємне повідомлення: надійшла благодійна допомога вінницьким журналістам – активістам ВБФ «Журналістська ініціатива», ветеранові радіожурналістики Тетяні Скомаровській і мені. Треба віддати належне пані Тетяні – в часі роботи у Вінницькій обласній державній телерадіокомпанії вона у своїй авторській програмі «Її величність – Жінка» намагалася показати красу душі українок. А нині в такі складні часи активно долучається до волонтерства, невтомно підтримує українське жіноцтво доброчинними концертами, адже має чудовий голос – мелодійний і сильний тембр. Акомпанує собі на гітарі, у репертуарі має як авторські пісні, так і народні та сучасні».

 

Додамо, що доброчинну допомогу українським медійникам з японських пожертв (зібрали кошти активісти громадської організації, яку очолює Джунічі Ковака, та його партнери) спрямовано не лише на Вінниччину. Професійні журналісти, які активно працюють у цей час у ЗМІ та в громадському секторі й потребують матеріальної підтримки, є, зокрема, в Житомирській, Черкаській, Львівській та інших областях і в столиці України. Цими днями багатьом колегам, ветеранам преси були такі самі приємні сюрпризи з японських пожертв.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива»

 

Фото надала Марина Тепленко