Підтримка України з Фінляндії

      Хвиля мирних демонстрацій на підтримку України останніми днями пройшла по Фінляндії. Вулиці багатьох фінських міст розквітли синьо-жовтими стягами та замайоріли гаслами. За інформацією фінського державного телебачення Yle десятки тисяч українців, фінів та росіян у Гельсінкі, Тампере, Ювяскюля, Турку, Порі, Оулу й у багатьох інших населених пунктах протестували проти війни, яку розв’язала Москва, проти безглуздої загибелі військовиків і мирного населення України.

 

  Українці багатоголосим хором співали національний гімн, прохали про підтримку України фінським народом, росіяни скандували ”Росія без Путіна!”, фіни демонстрували гасла про потребу вступу до НАТО. Війна в Україні не залишила нікого байдужим

 

Агресія Кремля порушила питання етичності продовження договору про співпрацю з Росатомом у побудові атомної електростанції на півночі Фінляндії поблизу містечка Пюхяйоки (фін. Pyhäjoki). Зразу два спонтанних мітинги одночасно пройшли неподалік від будмайданчика АЕС у найближчому до будівництва місті Оулу.

 

      Обидва мітинги виступили на підтримку України у визвольній війні проти російського окупанта, а також порушили питання безпеки продовження співпраці з державною компанією країни-агресорки «Росатомом», засновник якої – особисто той, хто віддав наказ про збройне вторгнення на територію сусідньої держави.

 

Свою громадянську позицію виявляли як активісти громадських формувань, так і представники інтелігенції, робітники, люди різних професій. Були на події і журналісти.

 

    «Ні бізнесу з Росією!», «Ні Росатому у Фінляндії!», «Мир Україні!» – такі гасла лунали на мітингах з вуст як українців, так і фінів. Фінляндія – мужня країна, для якої людське життя й гідність – цінності. Збройне вторгнення Москви показало, що різниця в цінностях цих країн колосальна й це унеможливлює, на думку учасників мітингу, потребу подальшої співпраці.

 

Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива» (спеціально з Фінляндії)

 

Фото: Арі-Пекка Аувінен (Пюхайокі); Мирослава Аббасова (Оулу).