Японець Джунічі Ковака – переможець у Національному конкурсі «Благодійна Україна-2022» в номінації «Медіа і доброчинність»

    У Києві в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» 8 червня 2023 року відбулася церемонія нагородження переможців і лавреатів 16-го Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2022» – «Благодійність на захисті України». Серед переможців (номінація «Медіа і доброчинність») є і японський редактор та громадський діяч Джунічі Ковака, який багато допомагає українським журналістам у час війни.

 

У конкурсі взяли участь бізнесові структури, громадські, волонтерські та благодійні організації і спільноти, фізичні особи, дитячі й молодіжні колективи, навчальні заклади, гуртки, об’єднання громадян з усіх куточків України та світу. Серед 1463 заявок, що цьогоріч надійшли на конкурс, визначено переможців у 25 номінаціях, а ще в одній – «Народний доброчинець» – найкращого визначили голосуванням небайдужі громадяни України. Відзнака кожному переможцю в національному конкурсі (за перше місце) – унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра» й диплом. Лавреатів, які посіли друге й третє місця, нагородили спеціальними дипломами.

 

      Найбільше заявок подано в номінацію «Колективне волонтерство» (187), «Доброчинність у захисті України» (153), «Доброчинність у соціальній сфері» (141). У номінацію «Медіа і доброчинність» запропонував гідну кандидатуру Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива». Оформив заявку віцепрезидент фонду, автор цієї публікації, який подав ідею висунути на конкурс досягнення, що їх має відомий в Україні японський громадський діяч Джунічі Ковака. Він не лише головний редактор щомісячника з питань безпеки харчових продуктів та життя “Safety of Our Food and Life” (друковане видання виходить у світ японською мовою), а й очільник Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund) – неполітичної, непідприємницької організації. До трійки найкращих у «медійній» номінації конкурсу-2022 увійшли: Джунічі Ковака / Kowaka Jun’ichi (Японія); КП «Муніципальна телевізійна мережа» (м. Запоріжжя); Леонід Гапєєв (м. Харків).

 

«Живе наш герой і надійний партнер-доброчинець у місті-мільйоннику Сайтама в Токійській агломерації, – розповіла про переможця заслужений журналіст України Людмила Мех, засновниця й очільниця ВБФ «Журналістська ініціатива». – У взаємодії з керівництвом корпорації GREEN COOP, що має головний офіс у місті Фукуока, японці в час війни активно допомагають українським журналістам. Ковака-сан – ініціатор Японського проєкту в Україні. Власне, і благодійна діяльність 2022 року – це частина великого проєкту допомоги Україні, що триває вже понад десятиліття. На сторінках журналу, який редагує пан Ковака, багато уваги приділяється нашій країні, питанням підтримки «чорнобильців», освітян та дітей переважно в районах, що зазнали ворожих атак у час нападу московського агресора».

 

    Більш як 100 журналістам і редакціям ЗМІ, які постраждали внаслідок війни, впродовж 2022 року надано в різних формах фінансову й матеріальну допомогу з Японії, зокрема на відновлення діяльності локальних ЗМІ на деокупованих територіях України. Завдяки цій допомозі вже понад чверть сотні редакцій газет (дані на травень 2023-го) в Харківській, Донецькій, Херсонській, Житомирській, Запорізькій та інших областях відновили свої випуски у визволених районах, які тимчасово захопив було агресор. На ділі японські колеги й жертводавці сприяють розв’язанню такої суспільної проблеми в інформаційній сфері, як забезпечення місцевою пресою жителів деокупованих територій. Цим найбільше опікується нині творча спілка журналістів – вона підтримує з Японським фондом майбутніх поколінь і ВБФ «Журналістська ініціатива» тісні партнерські відносини вже багато років.

 

      Ось лише кілька фактів з діяльності партнерів: понад 200 тисяч гривень використано на призовий фонд для журналістів – переможців, лавреатів та учасників творчого конкурсу НСЖУ «Інформаційна передова-2022». Японським коштом підготовлено до друку спецвипуск газети «Ми з України!» (тираж 20 тисяч примірників), який безплатно розповсюджено в Україні й за кордоном. Також освітянам і медійникам надано інші види допомоги – грошові виплати, теплий одяг, харчові продукти, вітаміни тощо. Цільова авдиторія, на яку спрямована благодійність японських партнерів фонду «Журналістська ініціатива» й НСЖУ – це працівники преси, діти, сім’ї «чорнобильців». Переважно зусилля доброчинців спрямовані на підтримку населення постраждалих районів Житомирської і Київської областей.

 

      Окрема велика вдячність за підтримку ЗМІ – корпорації GREEN COOP, зокрема її чільній ланці, в якій працюють Йоко Хідака, Хіроакі Катаока, та спасибі їхнім колегам з регіональних дирекцій компанії в префектурах Хіросіма, Кумамото, Наґасакі. Для добра України Джунічі Ковака сприяв залученню фінансових ресурсів і надав чимало власних коштів – на десятки тисяч доларів США. Він як продюсер організував у час війни в Києві та Львові, а потім у Сайтамі низку благодійних концертів українського скрипаля, нині громадянина США Олега Криси. У Японії разом з видатним музикантом грала на сцені також відома скрипалька Чіє Савада – очільниця мистецької асоціації «Японія – Україна». Зібрані на концертах пожертви спрямовано на підтримку молодих талантів-музикантів та працівників ЗМІ в країні, що нині дає відсіч наступові рашизму.

 

      Слова вдячності адресують журналісти й однодумцям керівника Японського фонду майбутніх поколінь, щирим друзям України, серед них такі особистості, як Цутому Сахара, Такеда Йошінобу, Хіроко Накадзіма, Каорі Канда, а також Марута Харуе, Наомі Аокі, Томое Кікучі та багато інших добрих людей (усіх, на жаль, не перелічиш) з далекої Країни вранішнього сонця.

 

      У церемонії нагородження переможців і лавреатів конкурсу в Києві взяла участь членкиня правління ВБФ «Журналістська ініціатива», заслужений журналіст України Наталія Черешинська, яка на сцені Українського дому прийняла відзнаки для японського колеги з Сайтами. Статуетку й диплом українські медійники-доброчинці передадуть переможцеві.

 

Надаємо посилання на деякі повідомлення ЗМІ, що характеризують діяльність переможця в конкурсі та інших японських доброчинців.

 

Японія переживає за українських дітей: війна пройшла через Чорнобиль…

Японці створили в соцмережі «Українську громаду»

Японський проєкт в Україні: підтримка журналістів у час війни

Посольство України в Японії: з увагою до питань Чорнобиля

Японці зроблять внесок у Фонд пам’яті загиблих журналістів

Японський меценат Джунічі Ковака підтримав родини загиблих українських журналістів

Японець Джунічі Ковака переказав три тисячі доларів у Фонд пам’яті загиблих українських журналістів

Музи не мовчать: творчий бенефіс легенди у Львові

«Журналістські організації в Україні мають підтримку з Японії» – Джунічі Ковака

Подарунки японців дітям з Житомирщини

Незвичайна місія українських журналістів у японській столиці

Підтримка українських журналістів у Японії – від Токіо до Фукуоки

Скрипаль-віртуоз Олег Криса дав концерти в Японії на підтримку України

Бенефіс України на сцені Сайтами: скрипаль-віртуоз Олег Криса дав два концерти в Японії

Коли гримлять гармати, журналісти не мають мовчати

Уклін Україні з країни, де сходить сонце

Близька Україні далека Фукуока: журналісти-кияни кажуть GREEN COOP «арігато»!

Для благородних справ не існує кордонів

Японська допомога українським журналістам

Творчий конкурс «Інформаційна передова-2022»

Випуск газет на деокупованих територіях: пріоритетна справа НСЖУ плюс підтримка з Японії

«Зоря» знову в Лимані – радість і для Сайтами з Фукуокою

Історичні випуски газет – коштом доброчинних пожертв японських друзів України

Українські медійники в Японії: три події одного ранку в Сайтамі

Джунічі Ковака: «Скуштувавши святковий торт, піду на закупи для українських дітей»

Журналісти важливі! Телесюжет ТРК «Ільдана» (Черкаси)

Відеофільм, зроблений у Японії, про допомогу українським журналістам у час війни (липень 2022)

 

З історії Національного конкурсу «Благодійна Україна»: це щорічний конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні. Конкурс розпочато 2007-го, а в форматі «Благодійна Україна» його проводять з 2012 року. Більше інформації на офіційному сайті конкурсу: https://blagoukraine.org/

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора і Наталії Черешинської