Японська місія благодійності триває

  Японія, ця дивовижна країна Сонця, хоч і далека від Овруччини за відстанню – тисячі кілометрів розділяють нас – проте дуже близька за духом і реальною допомогою, яка щоразу надходить звідти.

Кажуть, людина пізнається в біді. Так і японський фонд майбутніх поколінь (Japan Offspring Fond – JOF) під керівництвом його очільника Джунічі Коваки ще із самого початку квітневої (1986 року) Чорнобильської трагедії не стояв осторонь допомоги потерпілим від аварії на ЧАЕС жителям Овруччини. З подібною аварією – «Фукусімою-1» японці стикнулися через 25 років потому. Відтоді горе ще більше поєднало нас.

  Свого часу японська делегація разом із паном Ковакою неодноразово бувала в Україні, зокрема й у нашому регіоні як істотно постраждалому внаслідок катастрофи на ЧАЕС. Ряду сімей надавали допомогу. Спочатку, приміром, у вигляді міндобрив для використання на присадибних ділянках, що очищають ґрунт. Згодом географія допомоги розширилася. Місія благодійності триває й донині. Особливо загострилася вона під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Тим паче, японський фонд підтримує не тільки потерпілих чорнобильців, а й допомагає українським Захисникам і Захисницям на передовій.

А щоб у годину збройної пітьми привнести бодай якесь світло в дитячі душі, порадувати і зробити їм невеличке свято та підняти настрій напередодні та в перші дні Нового року, з далекої Японії на адресу Піщаницької та Можарівської гімназій, Бігунського й першого міського ліцеїв, які перебувають під патронатом фонду, надійшли посилки з солодощами, м'якими іграшками, рушниками, світлодіодними ліхтариками та іншими речами. Як мовиться, головне – не вміст, головне – увага. А ще фонд надіслав 2,5 тисячі доларів фінансової допомоги, які всі гуртом вирішили спрямувати на підтримку ЗСУ – для закупівлі дронів, адже в ракурсі останніх військових подій вони ефективно використовуються в боях.

Микола Слепенчук, директор Піщаницької гімназії, куратор японського проєкту, 

член громадської організації «Асоціація освітян за безпечне майбутнє»

 

Джерело: газета "Зоря" (Овруч, Житомирська область)