День Європи під синьо-жовтим банером «Free Ukraine»

      Україна, як і більшість країн континенту, 9 травня відзначає День Європи. Про державу, яка нині стоїть в обороні Старого Світу, рятуючи його від рашистського агресора, нагадує у Приштині багатометровий банер з написом «Free Ukraine». Він виконаний у кольорах державного прапора України й домінує над площею Захіра Паязіті в середмісті столиці Республіки Косово на Балканах. Саме під цим синьо-жовтим банером відбулося велелюдне свято Дня Європи.

 

      Дипломатичні представництва в Косові долучилися до створення свята не лише особистою присутністю працівників посольств на майданчику, де лунали пісні й музика. Чимало заходів заплановано й проведено цього дня в межах програми та ще немало подій відбудеться у вечірній час. Концертні номери на імпровізованій сцені, розваги для дітей, подарунки, безплатна друкована продукція (буклети, листівки з краєвидами природи й визначних пам’яток різних міст Європи), пригощання солодощами – все це під банером «Free Ukraine» створювало атмосферу єднання в сім’ї народів нашої частини світу.

 

      Певно, зайве казати, що про рашистську недофедерацію не нагадувало в Косові абсолютно нічого. Не лише тому, що до цивілізованих країн московія не належить, а насамперед тому, що косовари знають справжню ціну тому історико-політичному утворенню, яке розпалює агресивні війни. І влада Косова, і широкі верстви населення тут незмінно підтримують Україну в її справедливій боротьбі за свою землю й за виживання нації. До українських журналістів, які працюють у Приштині за міжнародною програмою професійного захисту, місцеві жителі, як і дипломати з багатьох країн, ставляться як до близьких друзів. Солідарність з українським народом – це те, що відчуваєш у Косові повсякчас.

 

...Свята приходять і минають. Але не вичерпується енергія доброти, братніх почуттів і не стає менше в Європі людей, які у важкий час готові підтримувати Україну – про це ще раз нагадав весняний сонячний день 9 травня. Лише на московських болотах цього дня скрєпне населення на чолі з кремлівською бандою звично раділо брязканню зброї на їхньому жалюгідному "параді"...

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора