Гопаку аплодують Балкани: рівненську "Дружбу" відзначили на фестивалі в Приштині

  Міжнародний дитячий танцювальний фестиваль «Веселка Приштини» – це традиційна культурна подія в Республіці Косово. Уже понад два десятиліття фестиваль відбувається щороку. А нинішня участь українців, які прибули до столиці Косова з Рівного, додала яскравих барв великому мистецькому святу, що тривало тут 1–2 червня 2024 року.

 

На фестиваль зазвичай приїздять діти з балканських країн (Албанія, Північна Македонія, Хорватія, Чорногорія, Болгарія та ін.), а також танцюристи з різних міст Косова. Щоразу приблизно до пів тисячі учасників. Цьогоріч свою майстерність продемонстрували в Приштині й фольклорні ансамблі з України та Туреччини, які здобули тут престижні відзнаки за підсумками фестивалю.

 

      Як розповіла представникам ВБФ «Журналістська ініціатива», художня керівниця Ансамблю народного танцю «Дружба» з Рівного Наталія Дзюбенко, українські діти днями виступали в Албанії, а після Косова триватиме їхня поїздка балканськими країнами. Фестиваль організують під патронатом мера Приштини. Мета фестивалю – популяризувати культурні цінності через танці. Важливі в цій справі культурні обміни, дружба, спілкування дітей, зміцнення зв’язків – незалежно від мови, релігії чи раси...

 

  На сцені, спорудженій просто неба, під гігантським банером «Free Ukraine» танцюристи з Рівного виконали запальний гопак. Публіка бурхливими оплесками вітала юних артистів, чия майстерність заворожила косоварів.

 

Місцевий люд, треба наголосити, з особливою теплотою ставиться до українців і солідарний з Україною в її визвольній війні проти рашистських загарбників. Мова танцю – це й про бойові традиції народу, який довів агресорові, що українці – козацького роду! І перемога буде за силами добра!

 

        Світлини на згадку про виступ рівненців у Приштині передають атмосферу фестивалю.

 

Українські медійники – керівники фонду «Журналістська ініціатива», учасники міжнародної програми «Journalists-in-Residence Kosovo», які працюють тут за рекомендацією Національної спілки журналістів України – залюбки сфотографувалися з юними танцюристами на площі Захіра Паязіті.

 

А коротке відео запального українського гопака, яке записав газетяр з Луганщини Володимир Мартинов, хай порадує серця краян!

 

Сергій Шевченко

 

Фото автора