Невтомність: фото з Фінляндії на підтримку України

      Ось уже третій рік триває агресивна війна, розв’язана московським режимом... І третій рік ілюстровані свідчення підтримки боротьби українців за свободу регулярно вміщує сайт фонду «Журналістська ініціатива». Ось і цими днями нові світлини надіслали нам краяни з Суомі (окрема вдячність за співпрацю й допомогу в інформаційній діяльності харків'янці Вірі Дядченко).

 

Серед перших публікацій від початку повномасштабного вторгнення рашистів, нагадаємо, був на сайті фонду фоторепортаж «Підтримка України з Фінляндії» (27.02.2022). Згодом були ще і ще інформаційні повідомлення з різних країн – Канади, Японії, Італії…

 

    Цими днями українці, які мають тимчасовий прихисток у місті Оулу (Фінляндія), надіслали для сайту світлини з чергової своєї акції, яка засвідчує невтомність у бажанні всіляко підтримувати захисників України. Мітинги – це лише верхівка айсберга. Про інші добрі справи краян ми повідомляли не раз, зокрема й у недавній замітці «Чота «Мурашник»: для оборонців України – авто й вантажі з Фінляндії» (07.02.2024).

 

"Мирна хода від Toripoliisi й запалення свічок на Rotuaari на згадку про жертв війни та на підтримку України відбулися в суботу 24 лютого в місті Оулу, – написала Віра Дядченко. – Додатково в Православній церкві міста Оулу пройшло богослужіння за Україну. Центральний торговий центр Valkea підсвічено кольорами українського прапора. Акції відбулися в той самий час у багатьох містах по всій Фінляндії. Цього дня виповнюється два роки відтоді, як росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. На жаль, війні, руйнуванню незалежної країни та її життєво важливої інфраструктури, вбивствам військовиків і цивільних, постійним бомбардуванням і ударам з безпілотників не має кінця... Україна й українці потребують допомоги та підтримки ще сильніше, ніж раніше. Коли війна поширює темряву навколо, ми не повинні дозволити згаснути надії і світлу. Світло має перемогти. Україна повинна перемогти. Це також життєво важливо для безпеки Фінляндії та для майбутнього Європи. Організатор заходу в Оулу – Товариство українців Північної Остроботнії, у співпраці з Oulun seurakuta і Pohjois-Suomen Ortodoksinen seurakunta. Організатори VALOA UKRAINAAN по всій Фінляндії – Товариство українців у Фінляндії, Mothersforpeace та Церква в Гельсінкі у співпраці з містом Гельсінкі, Університетом Гельсінкі, Офісом Прем'єр-міністра та Посольством України у Фінляндії".

 

Два роки тому московські агресори почали обстрілювати ракетами Київ, а з білоруської території посунула на столицю України рашистська збройна армада. Днями колеги-журналісти з Приштини (Косово) спитали мене, яким запам’ятався початок повномасштабної війни. Відповів їм, що залишався в Києві, працював як журналіст і громадський діяч в інформаційній сфері, публікувався на сайтах і в медіа, долучався до допомоги журналістам. І додав, що після 2009 року я був у так званих чорних списках московського режиму. Ще тоді мені офіційно закрили в’їзд до ерефії. Основна ж тема моєї творчості як журналіста й письменника – викриття злочинів кремлівського режиму сталінських часів та історичні паралелі з нинішніми часами. І свою книжку, яку видав за рік до початку повномасштабної рашистської агресії, назвав «Імперія терору».

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Книжка "Імперія терору" в Оулу: діалог з шанувальниками слова на фінській землі"

 

Спитали також, як ставлюся до поточної ситуації в Україні, з огляду на те, що російське вторгнення триває вже два роки. Пояснив: я впевнений, що держава-агресор, держава-терорист, якою була і є московська держава, приречена на поразку. І це неодмінно станеться. Але поки що москві вистачає ресурсів (людських і матеріальних), щоб вести тривалу агресивну війну. У цій ситуації життєво важлива для України допомога й підтримка демократичного світу. А ще дуже важливі – згуртованість і єдність українського народу в наближенні перемоги. Поточна ситуація в Україні важка, внаслідок війни країна зазнала колосальних збитків, багато людських втрат, але українці й далі обороняють свою землю. А московська диктатура не має історичної перспективи: війна лише прискорить розпад того уламка колишньої імперії.

 

Невтомність українців у їхній справедливій боротьбі, допомога й підтримка союзників з демократичного світу – це нині запорука майбутньої перемоги над планетарним злом, якому не місце на землі.

 

Сергій Шевченко

 

Фото Віри Дядченко (Оулу, Фінляндія)